Sala szkoleniowa w Krakowie – jak przygotować pomieszczenie na wydarzenie?

sala szkoleniowa kraków

Wybór odpowiedniej sali szkoleniowej to decyzja, która wymaga zwrócenia uwagi na kilka szczegółów. Jednak jej odpowiednie przygotowanie do wydarzenia to zadanie, za które odpowiedzialny jest organizator. Musimy zadbać o odpowiednią atmosferę, przydatne pomoce, komfortowe warunki pracy i wiele więcej. Jak przygotować salę szkoleniową?

Sala szkoleniowa w Krakowie – dlaczego warto?

Kraków to piękne miasto z niezwykłą historią, dlatego jego wybór na organizację szkolenia, konferencji lub innego rodzaju eventu to doskonała decyzja. Rozwinięta komunikacja miejska, wiele połączeń kolejowych oraz autobusowych z innych miast. Bliskość dróg szybkiego ruchu oraz lotniska sprawia, że uczestnicy nie będą mieli problemu z dostaniem się na wydarzenie. Dodatkowo wynajem sali szkoleniowej w Krakowie to także możliwość zwiedzenia miasta po godzinach oraz integracji uczestników podczas wspólnego wyjścia.

Zobacz także: Co ciekawego w Krakowie?

Jak przygotować salę szkoleniową na wydarzenie?

Wynajem sali szkoleniowej w Krakowie to jeden z ważniejszych punktów organizacji wydarzenia, jednak nie możemy zapominać o jej odpowiednim przygotowaniu. Organizator wydarzenia powinien przyjechać do obiektu kilka godzin wcześniej, jeżeli event odbywa się od samego rana warto zrobić to dzień wcześniej, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z umową.

Sala konferencyjna w Apis Hotel Kraków

Jeżeli wynajmujemy salę szkoleniową w Krakowie powinniśmy zwrócić uwagę czy na stołach nie znajdują się brudne obrusy, na parapetach nie ma kurzu, a dywany są zadbane i odkurzone. To zadanie obiektu, od którego wynajmujemy salę. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a ogólny chaos i brak porządku znacząco wpływa na postrzeganie naszej firmy przez uczestników.

Przygotowując salę szkoleniową powinniśmy wziąć pod uwagę potrzeby prelegenta oraz uczestników. Nie możemy wprowadzać zbyt dużego ścisku, aby uczestnicy nie czuli się niekomfortowo. Warto wcześniej przygotować rzutnik, potrzebne materiały oraz tablice. Jeżeli na widoku znajdują się przedmioty, których nie potrzebujesz możesz schować je w dostępnym miejscu.

Warto pamiętać także o zapachu w sali szkoleniowej. Dlatego przed wydarzeniem powinniśmy przewietrzyć pomieszczenie, ponieważ zaduch i nieprzyjemny zapach wpływa na komfort uczestników i ich samopoczucie. A także ogólne wrażenie na temat wydarzenia. Możemy zadbać także o odpowiednią temperaturę poprzez włączenie klimatyzacji lub ogrzewania. Ważnym elementem jest także nasłonecznienie. Jeżeli do pomieszczenia wpada zbyt duża ilość światła uczestnicy mogą mieć problem z przeczytaniem treści z tablicy lub wyświetlacza.

Przygotowanie sali szkoleniowej powinno obejmować także ustawienie krzeseł oraz stołów. Niezwykle ważny jest komfort każdego uczestnika i przestrzeń do sporządzania notatek. Warto dokładnie przemyśleć jakie ustawienie stołów i krzeseł wybrać, aby dopasować je jak najlepiej do charakteru wydarzenia.

Wynajem sal szkoleniowych w Krakowie – o co jeszcze warto zadbać?

Jeżeli organizowane przez nas wydarzenie nie jest jednodniowe powinniśmy zadbać o to, aby każdy uczestnik miał możliwość rezerwacji noclegu w danym obiekcie lub w pobliżu. Możemy także w cenie szkolenia zawrzeć nocleg. Niektóre obiekty posiadają specjalne pakiety dla uczestników szkolenia. Podczas wydarzenia niezwykle ważny jest także dostęp do napojów oraz posiłku, jeżeli jest ono całodniowe. Jeżeli zależy nam na organizacji kompleksowego wydarzenia możemy zadbać także o organizację czasu i odpoczynku – wizyta w strefie wellness, zwiedzanie miasta, kolacja w restauracji lub integracja w barze.

Strefa Wellness

Jaką sale szkoleniową w Krakowie wybrać?

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości, eleganckich wnętrzach i doskonałej obsłudze warto wybrać Apis Hotel. W ofercie znajdują się 3 sale szkoleniowe na 40, 50 i 100 osób. Sale wyposażone są w niezbędny sprzęt. Hotel położony jest blisko centrum Krakowa, dlatego uczestnicy bez problemu dostaną się na wydarzenie. Dodatkowo dla gości dostępny jest parking.

Chcesz wynająć salę szkoleniową oraz zorganizować cały pobyt biznesowy dla uczestników wydarzenia? Wybierz pakiet szkoleniowy, który obejmuje m.in. nocleg, śniadanie i voucher do restauracji.

Zobacz także: Hotel Konferencyjny w Krakowie, który spełni Twoje wymagania