Wynajem sali konferencyjnej w Krakowie – jak wybrać najlepsze pomieszczenie na biznesowe spotkanie?

Wynajem sali konferencyjnej w Krakowie

Spotkania biznesowe wymagają odpowiedniego przygotowania, a także wynajmu sali konferencyjnej, która będzie nie tylko elegancka, duża, ale będzie również posiadała wyposażenie, które umożliwi nam przeprowadzenie spotkania w profesjonalny sposób. Wybór miejsca także nie jest obojętny, jeżeli zależy nam na organizacji konferencji dla ludzi z całej Polski warto wybrać duże miasto z dobrym połączeniem komunikacyjnym.

Na co zwrócić uwagę w trakcie wynajmu sali konferencyjnej?

Wynajem sali konferencyjnej wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego podejmując decyzję warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

Lokalizacja miejsca

Jeżeli planujemy organizację konferencji powinniśmy wybrać odpowiednie miejsce na tego typu wydarzenie. Na nasz wybór powinno wpłynąć położenie miasta oraz połączenie komunikacyjne, aby każdy uczestnik spotkania bez problemu mógł dostać się na miejsce za pomocą samolotu, pociągu lub autokaru. W biznesie czas jest niezwykle ważny, dlatego dobrze skomunikowane miejsce to podstawa dobrego wyboru.

Udogodnienia w wybranym obiekcie

Wybrany obiekt powinien pasować do charakteru spotkania oraz jego uczestników. Warto także zwrócić uwagę na udogodnienia, z których mogą skorzystać uczestnicy podczas wolnego czasu. Strefa wellness, restauracja, bar, a także parking. To udogodnienia, które są miłym dodatkiem, a pozytywnie wpłyną na samopoczucie uczestników spotkania.

Sala Klubowa

Aranżacja wnętrz wynajmowanej sali konferencyjnej

Podejmując decyzję o wynajmie sali konferencyjnej powinniśmy wziąć pod uwagę także charakter miejsca i jego wystrój. Eleganckie i minimalistyczne wnętrza o wiele lepiej sprawdzą się na biznesowe spotkania.

Ilość uczestników

Ilość uczestników to podstawowa kwestia, którą musimy się kierować podczas wynajmu sali konferencyjnej. Wynajem zarówno zbyt małej, jak i zbyt dużej sali konferencyjnej nie ma sensu, dlatego obecnie dużo obiektów oferuje wynajem sal konferencyjnych o różnej pojemności. Wynajem zbyt dużej sali sprawi, że uczestnicy rozproszą się podczas spotkania i trudniej będzie utrzymać odpowiednią atmosferę.

Wyposażenie sali konferencyjnej

Organizacja konferencji wiąże się z koniecznością wykorzystania sprzętów elektronicznych, zarówno przez prelegenta, jak i uczestników wydarzenia, dlatego sala musi posiadać dużo gniazdek oraz odpowiednie okablowanie. Dodatkowo przydatny okazać się może także rzutnik oraz tablica typu flipchart lub whiteboard. Podczas wynajmu sali konferencyjnej warto zwrócić uwagę na dostępny dla uczestników internet, którego szybkość jest niezwykle ważna także podczas korzystania w jednej chwili przez wiele osób.

Komfort podczas wydarzenia

Podczas różnego rodzaju eventów niezwykle ważna jest również temperatura pomieszczenia. Nie może być w nim za ciepło lub za chłodno, dlatego podczas wyboru sali konferencyjnej warto zwrócić uwagę czy jest ona wyposażona w klimatyzację. Dużą rolę odgrywa także ilość światła, która wpada do pomieszczenia. Zbyt mała ilość promieni słonecznych może znacząco wpłynąć na samopoczucie uczestników.

Cena wynajmu sali konferencyjnej

Koszt wynajmu sali konferencyjnej to kwestia indywidualna, która zależy przede wszystkim od ilości osób oraz długości wynajmu. Warto pamiętać, że na cenę ma wpływ położenie danego obiektu, ilość gwiazdek, udogodnienia dla gości oraz wyposażenie sali.

Wynajem sal w Krakowie – wybierz Apis Hotel

Apis Hotel to czterogwiazdkowy hotel o lifestylowym charakterze. W ofercie znajdziemy możliwość wynajmu 3 sal konferencyjnych: dla 40, 50 i 100 osób, dzięki temu uda nam się stworzyć odpowiednia atmosferę. Bliskość obiektu od centrum sprawia, że łatwo dostać się do niego za pomocą komunikacji miejskiej, a także bezpośrednio z innych miast jadąc drogami szybkiego ruchu. W hotelu na uczestników wydarzenia czekają komfortowe pokoje, strefa wellnes,restauracja, sala klubowa oraz parking, dlatego podczas kilkudniowych wydarzeń każdy uczestnik może wypocząć i zrelaksować się w dogodny dla siebie sposób.

Sprawdź ofertę Dla Firm w Apis Hotel