Apis Hotel Kraków – jak zmienił się na przestrzeni lat

Apis Hotel Kraków

Apis Hotel Kraków obchodzi w tym w roku już 16-ste urodziny. Na mapie Krakowa pojawia się w maju 2005 roku jako trzygwiazdkowy nowoczesny obiekt. Przez lata działalności podnosi kategorię na cztery gwiazdki, przechodzi kompleksową renowację, zyskując tym nowy wygląd, funkcjonalność oraz dodatkowe przestrzenie konferencyjne i bankietowe. Zapraszamy do lektury.

Zmiana kategoryzacji hotelu

Decyzja o przejściu na wyższą kategorię dojrzewa przez około 2 lata. Wynika z oczekiwań rynku oraz chęci wyróżnienia się na tle konkurencji. Ze względu na dynamiczny rozwój turystyki w Krakowie, lawinowo zaczynają pojawiać się nowe hotele, apartamenty oraz inne obiekty noclegowe.

Najbardziej popularne stają się hotele 3-gwiazdkowe. Kategoria ta jest jednak bardzo nierówna, są  tutaj zarówno obiekty ‘słabsze’ jak i te o zdecydowanie wyższym standardzie.

I tak oto początkiem 2016 roku przechodząc szczegółową weryfikację, Apis Hotel Kraków oficjalnie otrzymuje kategorię hotelu czterogwiazdkowego.

Renowacja Apis Hotel Kraków

Pokoje

Przez te kilkanaście lat pokoje odświeżane oraz remontowane są kilkukrotnie. Jednak ostatni generalny remont nadaje im zupełnie nowego charakteru. Pokoje doposażone są w niezbędne urządzenia oraz dodatkowe udogodnienia i dekoracje podnoszące komfort podczas pobytu. Wszystko to w oparciu o wysokiej jakości materiały, wełniane wykładziny i naturalne tkaniny. Ściany w pokojach zdobią akwarele krakowskiego artysty. Generalny remont obejmuje również przebudowę wszystkich łazienek w pokojach.

Restauracja Mozaika Resto Bar

Początkiem 2018 roku przychodzi czas na nową restaurację. Dzięki dużej mobilizacji w niecałe dwa tygodnie udaje się wykonać najcięższe prace budowlane, kolejne tygodnie to już prace nad wystrojem wnętrz i wyposażanie w nowe meble oraz wykańczanie detali.

Do krakowskich restauracji z dumą dołącza Mozaika Resto Bar !

Mozaika szybko zdobywa uznanie nie tylko wśród gości hotelowych ale też lokalnej społeczności. Kilka miesięcy po otwarciu, konkurując z wieloma znanymi krakowskimi restauracjami, otrzymuje główną nagrodę w plebiscycie gości Restaurant Week w Krakowie ! Dwa lata później na tyłach hotelu powstaje zaciszny letni ogród z klimatycznym oświetleniem.

Wnętrze aktualnej restauracji Mozaika Resto Bar

Lobby

Zupełnie nowy wygląd zyskuje również lobby w hotelu. Lobby wraz z recepcją to wizytówka hotelu. To tutaj w pierwszej kolejności trafia każdy wchodzący do hotelu gość. Przestrzeń jest urządzona w nowoczesnym stylu, wyposażona w stoliki i wygodne fotele a uroku dodają otaczające nas detale art deco. Miejsce staje się czymś więcej niż tylko hotelową ‘poczekalnią’.

Sale konferencyjne w Apis Hotel Kraków

Rozbudowa przestrzeni konferencyjnej i bankietowej to kolejny etap inwestycji w Apis Hotel Kraków. Do hotelu przylega zabytkowy dworek z początku XX wieku, który we współpracy z konserwatorem zabytków zostaje poddany renowacji.

Efektem prac jest nowa przestrzeń konferencyjno-bankietowa Manor by Apis. Wnętrza nawiązują do francuskiego stylu a sala wyposażana jest w nowoczesne rozwiązania pozwalające na organizację prestiżowych bankietów i konferencji. Manor połączony jest komunikacyjnie z hotelem, tworząc jego integralną część.

Sala klubowa w Apis Hotel Kraków

Apis Hotel Kraków wychodzi również naprzeciw tym, którzy szukają miejsca na mniej formalne spotkania tworząc salę klubową w dolnej części zabytkowego budynku Manor by Apis. Jest to aktualna inwestycja, której zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

Wizualizacja powstajacej sali klubowej

Co dalej w Apis Hotel Kraków?

To zapewne nie koniec zmian. Doskonale wiemy, aby utrzymać dobrą pozycję na rynku konieczne są inwestycje i rozwój. Apis Hotel Kraków to obiekt, który wyznacza sobie wysokie cele i lubi zaskakiwać. To nie tylko utrzymanie wysokich standardów ale również wychodzenie poza określone ramy. To oprócz korzyści duża satysfakcja z efektów prac.

Mamy nadzieję, że sytuacja w branży pozwoli na realizację kolejnych pomysłów i planów, o których już niedługo będziemy mogli więcej napisać.

Czy Apis Hotel Kraków jest dobrym miejscem na nocleg podczas podróży służbowej? Zapraszamy do artykułu, jak wybrać hotel wyjeżdżając w delegację.