Podróż służbowa, jak wybrać odpowiedni hotel?

podróż służbowa

Podróż służbowa nierzadko wiąże się ze stresem oraz wymaga sporo wysiłku. Dobrze zaplanowany wyjazd pomoże zredukować napięcie oraz przełoży się na efektywność biznesową. W poniższym artykule podpowiadamy jak wybrać odpowiedni hotel.

Podróż służbowa – dogodna lokalizacja

W pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na lokalizację hotelu, w którym się zatrzymamy na nocleg. Dogodna lokalizacja pozwoli zaoszczędzić czas. Dotyczy to szczególnie miast, w których obserwujemy duże natężenie ruchu. Dzięki temu nie zaskoczą nas korki, bez stresu i na czas dotrzemy na umówione spotkanie. Jeśli przy okazji wyjazdu mamy ochotę odwiedzić np. centrum miasta, zwróćmy uwagę by położenie hotelu pozwalało nam również na łatwy dostęp do interesującej nas atrakcji.

Podróż służbowa – parking

Podróż służbowa to często wyjazd samochodem. Sprawdźmy, czy hotel dysponuje parkingiem i czy jest on w cenie pobytu czy też dodatkowo płatny. Hotele miejskie położone centralnie mają bardzo często ograniczony dostęp do miejsc parkingowych. Opłata za parking będzie również bardzo wysoka. Lepszym rozwiązaniem jest wybór hotelu z parkingiem położonym nieco poza centrum oraz zamówienie taksówki, która zabierze nas w docelowe miejsce. Jeśli po wymeldowaniu potrzebujemy załatwić sprawy w okolicy bez użycia auta, zapytajmy obsługę w hotelu, czy możemy pozostawić samochód. Z reguły nie powinno być z tym problemu, obsługa hotelu raczej bez problemu wyrazi na to zgodę nie pobierając przy tym dodatkowej opłaty.

Podróż służbowa – budżet

Wybór hotelu często będzie zdefiniowany poprzez budżet jaki posiadamy. Mając możliwość wyboru hotelu o wyższym komforcie oraz z udogodnieniami pozwalającymi nam na lepszą regenerację po ciężkim dniu, nie oszczędzajmy! Pamiętajmy, jak duży wpływ na efektywność naszych służbowych działań, ma nasze samopoczucie.

Udogodnienia w hotelu

Wygodne łóżko

Nocleg w wygodnym łóżku to oczywiście podstawa dobrej regeneracji. Wszyscy doskonale wiemy jak ważny jest dobry sen.

Wyposażenie pokoju

Zwróćmy uwagę jak duży jest pokój, który wybieramy na nocleg. Jeśli planujemy pracę przy komputerze, sprawdźmy czy w pokoju jest biurko i wygodny fotel. Jeśli lepiej czujemy się na większej przestrzeni warto wybrać pokój wyższej kategorii, który będzie się składał z dwóch części dziennej i sypialni.

Znakomite śniadanie

O tym jak ważne jest śniadanie podczas pobytu w hotelu, świadczy fakt, ze jest to najczęściej pojawiający się motyw w opiniach o hotelach!

Hotele prześcigają się w propozycjach, najchętniej wybierane są śniadania w formie bufetów, gdzie różnorodność potraw potrafi zaskakiwać. Do tego oczywiście aromatyczna kawa ze świeżo mielonych ziaren. Czy może być coś lepszego, co pozwoli z energią rozpocząć dzień?

Sprawne łącze internetowe

Czy da się jeszcze żyć bez Internetu? Może i tak, ale na pewno ciężko, a przy wyjeździe służbowym jest to raczej niemożliwe. Zwróćmy uwagę, czy hotel oferuje dostęp do szybko i bezawaryjnie działającego Internetu.

Profesjonalna obsługa

Sprawdźmy, czy hotel w którym się zatrzymujemy ma całodobową recepcję. W takim przypadku nie będziemy mieć problemu z wydrukowaniem faktury, czy dostępem do usług ksero w razie konieczności. Obsługa chętnie pomoże w zamówieniu taksówki, doradzi co warto zobaczyć w okolicy, jeśli będziemy mieć na to czas i ochotę.

Dodatkowe usługi

Dopytajmy o dodatkowe udogodnienia jakie oferuje hotel. Czy w hotelu jest Strefa Wellness w której będzie można odpocząć po dniu pracy.

Przy dłuższym pobycie pomocne mogą być usługi pralnicze.

Sale konferencyjne

Jeśli planujemy spotkanie z kontrahentem w hotelu, czy tez rekrutację, zobaczmy jakie sale konferencyjne są dostępne na miejscu.

Podróż służbowa – restauracja w hotelu

Wybierajmy hotel z restauracją na miejscu. Kolacja w hotelu czy odpoczynek w barze po ciężkim dniu to zdecydowanie dobry wybór.  

Jeśli planujemy wieczorem spotkanie z kontrahentem, warto zadbać by restauracja sprostała oczekiwaniom. Ważne będą zarówno wnętrza jak i wystrój oraz przede wszystkim karta menu i jakość potraw.

Oferty specjalne dla biznesu

Wiele hoteli oferuje specjalne warunki i pakiety dla osób podróżujących służbowo. Jeśli często podróżujemy warto sprawdzić możliwość stałej współpracy, dzięki której zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Masz za zadanie zorganizować konferencję? Przeczytaj czym warto kierować się w wyborze odpowiedniego miejsca.