Hotele dla rodzin z dziećmi, na co zwrócić uwagę?

hotele dla rodzin z dziećmi

Doskonale wiemy, jak bardzo wymagające mogą być podróże z dziećmi. Dlatego dobre zaplanowanie wyjazdu oraz wybór miejsca noclegowego dedykowanego dla rodzin z dziećmi będą kluczowe, aby pobyt dostarczył jak najwięcej przyjemnych wrażeń. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Inne oczekiwania będą w przypadku wyjazdu na dłuższy wypoczynek wakacyjny inne na krótszy pobyt w mieście. Niemiej jednak jest kilka elementów, które są wspólne i kluczowe przy wyborze hotelu dla rodzin z dziećmi na pobyt nawet na jedną noc.

Hotele przyjazne dla rodzin z dziećmi

Podróżując z rodziną przede wszystkim należy sprawdzić, czy hotel w którym chcemy się zatrzymać jest przyjazny dla rodzin z dziećmi. Jest wiele obiektów, które zastrzegają sobie, że preferują tylko osoby dorosłe. Podyktowane jest to często kierowaniem swojej oferty dla grupy klientów szukających ciszy i spokoju, a także w drugą stronę dla osób lubiących zabawę. W drugim przypadku, w takim obiekcie będzie wówczas klub nocny, czy też bar czynny do późnych godzin nocnych, kasyno, kręgle.

Kameralna atmosfera i całodobowa recepcja

Dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi będzie kameralny obiekt z rodzinną atmosferą i całodobową recepcją. W takich miejscach przyjazne i indywidualne podejście personelu spowoduje, że będziemy się czuć dobrze zaopiekowani.

Wyposażenie i udogodnienia

Kolejnym aspektem przy wyborze hotelu dla rodzin z dziećmi będzie jego wyposażenie oraz oferowane udogodnienia.

Brak barier komunikacyjnych dla dziecięcych wózków

Podróżując z małymi dziećmi często zabieramy ze sobą wózek dziecięcy oraz większą ilość bagażu. Warto sprawdzić, czy w obiekcie, do którego się wybieramy będziemy mogli z łatwością przemieszczać się z wózkiem dziecięcym. Sprawdźmy, czy bez problemu wjedziemy wózkiem już z parkingu do hotelu oraz czy wewnątrz jest winda umożliwiająca  dotarcie do pokoju i restauracji oraz pozwalająca na łatwiejsze przeniesienie walizek.

Wybór pokoju dla rodzin z dziećmi

Hotele przyjazne rodzinom oferują często przestronne pokoje rodzinne z wydzieloną częścią do odpoczynku i wspólnego spędzania czasu. Wiele obiektów oferuje też bezpłatnie łóżeczka dziecięce z pościelą, wanienki do kąpieli czy też specjalne krzesełka. Standardowym wyposażeniem takiego pokoju będzie również czajnik w zestawie do parzenia herbaty i kawy oraz lodówka.

Restauracja dla rodzin z dziećmi

Wybierajmy hotel z restauracją na miejscu, którą będziemy mieć do dyspozycji podczas pobytu. Jeśli hotel jest przyjazny dla rodzin z dziećmi, zapewne restauracja tez będzie przygotowana na przyjęcie najmłodszych gości. Szef kuchni zadba, aby na śniadaniu znalazły się odpowiednie potrawy a karta dań zawierała specjalną wkładkę z menu dla dzieci. Na wyposażeniu z pewnością będą krzesełka dziecięce. W takiej restauracji panuje swobodna atmosfera. Warto zwrócić uwagę, jak duża jest przestrzeń, im większa i z wydzielonymi strefami, tym oczywiście lepiej, bo mogą być również goście, którzy będą chcieli znaleźć dla siebie ustronne miejsce.

Sprawdźmy, czy restauracja oferuje kącik dla dzieci i gdzie jest zlokalizowany. Dobrze, jeśli mamy możliwość zajęcia stolika w pobliżu, tak by mieć oko na bawiące się dzieci.

Świetnym wyborem w ciepłe dni będzie restauracja z ogrodem letnim oraz placem zabaw.

Jeszcze lepiej jeśli w restauracji organizowane są zajęcia z animatorkami.

Wakacyjne ośrodki często mają w swojej ofercie kluby dziecięce z fachową opieką, gdzie można zostawić dziecko nawet na kilka godzin, a samemu oddać się przyjemności spokojnego wypoczynku, relaksu w strefie spa czy też skorzystania z lokalnych atrakcji.

Opinie innych rodziców

Szukając hotelu dla rodzin z dziećmi warto sprawdzić też opinie innych rodziców o danym miejscu. Z łatwością można to zrobić w Internecie. Wielokrotnie możemy właśnie tam znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, które rozwieją nasze wątpliwości.

Oferty specjalne dla rodzin z dziećmi

Wiele obiektów przyjaznych dla rodzin z dziećmi oferuje specjalne zniżki i pakiety pobytowe. Warto z nich skorzystać!

Jeśli chcemy za pobyt w Polsce zapłacić Bonem Turystycznym dobrze jest sprawdzić, czy obiekt uczestniczy w programie oraz wcześniej, przed przyjazdem dopytać jak odbywa się rozliczenie.

Zobacz nasze propozycje na wycieczki w okolice Krakowa z dzieckiem.