Co za darmo w Krakowie?

co za darmo w Krakowie uliczki miasta

Niewiele jest w życiu rzeczy, które można zrobić lub przeżyć za darmo. Można natomiast spróbować najmniejszym kosztem doświadczyć czegoś wyjątkowego. Mam na myśli zwiedzanie interesujących miejsc. Będzie się to wiązało z nakładem większych przygotowań, ale gra jest warta świeczki.

Przyglądnij się dokładnie zabytkom za darmo

Piękne miejsca można przemierzać pieszo i jest to męczące ale nigdy w tak dogłębnym sensie nie poznamy miejsca destynacji, jeśli nie przemierzymy go nieśpiesznie i z namaszczeniem. Można wtedy poprzyglądać się zabytkom, ich detalom, pospacerować po rynkach i okolicy nigdzie się nie śpiesząc.

Rynekk Głowny Kraków

W Krakowie urokliwy Rynek wraz z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, gdzie wejście dla turystów jest darmowe oraz klimatyczne ulice wychodzące z Rynku chętnie przemierzane są na piechotę. Każda kamienica czy budynek ma swoją bogatą historie.

Co za darmo w Krakowie Sukiennice

Zwiedź dziedziniec Wawelu za darmo

Ulicą Grodzką dotrzemy do Wawelu, na którego dziedziniec możemy wejść bez żadnych opłat. A widok z tarasu na przepływającą u podnóży wzgórza wawelskiego Wisłę jest niezapomniany. Wraz z zacumowanymi na Wiśle barkami i pływającymi łodziami tworzą niesamowity pejzaż.

Kraków oferuje również darmowe przejazdy. Tak, choć to się może wydawać niemożliwe to w dni gdy smog przekracza dopuszczalne normy, komunikacja w Krakowie jest darmowa.

Darmowe zwiedzanie wystaw w muzeach

Dla tych, którzy chcą więcej krakowskie muzea wychodzą naprzeciw z otwartymi rękoma. Śledząc strony muzealne można sprawdzić w które dni poszczególne placówki oferują darmowe zwiedzanie niektórych wystaw. Jest to nie lada gratka dla miłośników solidnej dawki kultury.

Muzeum Inzynierii Miejskiej za darmo

Choć z założenia ogranicza nas czas, bo nocleg w Krakowie do darmowych nie należy, polecam Kraków jako przyjazne miejsce do odwiedzenia w każdą porę dnia i roku. Nie zawiedziecie się a wspomnienia i wrażenia pozostaną w pamięci na długo.

Jeśli szukasz dodatkowych pomysłów na weekend w Krakowie, koniecznie zajrzyj tutaj.