Podczas pobytu możecie Państwo skorzystać z oferty wycieczek oraz transferów do hotelu
odbiór z hotelu
transport klimatyzowanym minibusem
usługę licencjonowanego przewodnika w Muzeum
opiekę pilota
dowóz do hotelu
ZWIEDZANIE STAREGO MIASTA
Droga Królewska prowadząca od Bramy Floriańskiej poprzez Rynek Główny, aż do podnóża wzgórza Wawelskiego to piękny trakt, który jest obowiązkowym punktem programu zwiedzania każdego turysty odwiedzającego dawną stolicę Polski. W ciągu Drogi Królewskiej mamy okazję obejrzeć piękne, zabytkowe i ważne dla historii miasta kościoły Mariacki i św. Piotra i Pawła, a także podziwiać piękną architekturę Rynku Głównego z jego centralnym punktem jakim są Sukiennice kryjące obecnie podziemne muzeum. Trakt królewski zamyka wzgórze Wawelskie wraz z zamkiem królewskim, do XVII wieku będącego siedzibą królów polskich, w czasach największej świetności naszego kraju odzwierciedlonej w architekturze i bogactwie zamku wraz z katedrą, dziedzińcem i kaplicami będącymi miejscem wiecznego spoczynku królów.
AUSCHWITZ BIRKENAU
Muzeum Auschwitz Birkenau jest miejscem upamiętnienia najstraszniejszej w historii Świata przemyślanej i zorganizowanej fabryki śmierci, jaką był zbudowany przez Niemców obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Odwiedzając to miejsce każdy z nas ma okazję przemyśleć i poznać najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy i rzeczywisty efekt wdrożenia ich w życie. Każdy człowiek powinien odwiedzić to miejsce, aby już nigdy nie powtórzyła się ta najczarniejsza z kart w historii ludzkości.
KOPALNIA SOLI WIELICZKA
Jedyna kopalnia soli na świecie zachowana w tak znakomitym stanie. Zobacz dlaczego została wpisana już na 1. listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i przyciąga ponad milion turystów rocznie. Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej
ZWIEDZANIE KAZIMIERZA
Kazimierz to historyczna żydowska dzielnica Krakowa. Małe uliczki, urocze podwórka i place tej części miasta pełne są unikatowej żydowskiej architektury. Kazimierz swoją nazwę wziął od króla Kazimierza Wielkiego, któremu zawdzięcza swoje istnienie. W dalszym biegu dziejów miejsce to stało się częścią Krakowa.